Dotacja na zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej w Masłowie, Sarnówce i Dębnie Polskim

 

 

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dotację Gminie Rawicz na realizację zadania: "Zagospodarowanie terenów rekreacyjno - sportowych w Masłowie, Sarnówce i Dębnie Polskim" w wysokości 30.000,00 zł w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" w Programie Wielkopolska Odnowa wsi 2013 - 2020".

W Masłowie projekt przewiduje wykonanie nawierzchni boiska z kostki betonowej, zakup i montaż 2 koszty do koszykówki na stojaku jednosłupowym, zakup i montaż 4 lamp LED w celu oświetlenia boiska oraz postawienie koszy na śmieci.

W Sarnówce zostanie wykonany podest sceniczny, zakupione urządzenia sportowo rekreacyjne siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw: surfer, orbitrek i rower na pylonie, krzesło do wyciskania wraz z wyciągiem górnym na pylonie, bujaki na sprężynie: "konik", "kwiatuszek", huśtawka "ważka", huśtawka podwójna i karuzela wraz z regulaminem placu zabaw. Ponadto na terenie sołectwa zostaną posadzone krzewy. Ponadto do nowo wybudowanej świetlicy zostanie zakupione 8 kompletów ośmioosobowych stołów wraz z krzesłami.

W Dębnie Polskim za budynkiem świetlicy wiejskiej  powstanie drewniana altana o wymiarach 4x5m.

Udział mieszkańców w projekcie polega na przygotowaniu terenu pod inwestycję oraz nasadzeniu zieleni.

Całkowita wartość zadania wynosi 107.899,71 zł, w tym wkład finansowy pochodzący z budżetu Gminy Rawicz: 60.899,71 zł i Funduszu Sołeckiego - 17.000,00 zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca października 2017 r.

 
 
DO GÓRY