Zainwestuj w Rawiczu!

Zainwestuj w Rawiczu!

Invest in Rawicz!

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
Czytaj więcej +

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

BIZNES I INWESTYCJE
Czytaj więcej +

BIZNES I INWESTYCJE

INFORMATOR GMINNY
Czytaj więcej +

INFORMATOR GMINNY

free joomla slider module

Rawicz na skróty

Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komunikat dotyczący zapewnienia przejścia dla pieszych i objazdu w związku z inwestycją PKP

Komunikat prasowy z dnia 6 marca 2018 r.

W związku z inwestycją PKP polegającą na budowie tunelu samochodowego pod torami kolejowymi pomiędzy Rawiczem a Masłowem, wykonywaną przez firmę ASTALDI, Burmistrz Grzegorz Kubik informuje, że postawione przez Gminę Rawicz warunki w zakresie dostępności komunikacyjnej zostały ujęte tylko częściowo. Wykonawcy zostały postawione między innymi poniższe warunki:

- zapewnienia przejścia dla pieszych, osób na wózkach inwalidzkich, wózków dziecięcych i rowerzystów w obszarze przylegającym do obecnego przejazdu kolejowego (w pobliżu budynku nastawni),
- zapewnienia jak najkrótszych objazdów dla wszystkich pojazdów (w tym również rolniczych).

Wykonawca ostatecznie przedstawił projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uwzględnia objazd pojazdów ciężarowych i rolniczych obwodnicą DK36. Niestety, pomimo wsparcia Gminy Rawicz, wykonawcy nie udało się uzyskać zgody Zarządu Ogródków Działkowych oraz właścicieli drogi wewnętrznej, którymi w pierwszej wersji planowano przeprowadzić ruch pieszych w kierunku miasta i dworca. Ostatecznie piesi przedostaną się do Rawicza ul. Działkową, następnie Bocianią i poprzez tereny PKP (tory kolejowe) przejdą w kierunku dworca. Obecne przejście będzie funkcjonowało do momentu uzyskania przez ASTALDI zgody PKP na przejście w pobliżu dworca. O terminie zamknięcia obecnego przejścia wykonawca powinien powiadomić co najmniej na 7 dni przed zamknięciem. 

Dodatkowo dla ułatwienia komunikacji mieszkańców Masłowa po negocjacjach z wykonawcą udało się dopuścić przejazd ul. Jaśminową. Drugą możliwością jest przejazd obwodnicą.

W związku z brakiem zapewnienia dogodnego przejścia dla pieszych przez wykonawcę - firmę ASTALDI Burmistrz Gminy Rawicz zaznacza że nie będzie ponosił odpowiedzialności za niedozwolone przejścia pieszych, którzy będą próbowali skracać sobie drogę przez tory w innym miejscu niż wyznaczone.

- informację podaje Centrum Informacyjne Burmistrza

PARTNERZY

DO GÓRY